Rajčice se mogu uzgajati u vrtu, plastenicima, ali i u teglama ili vazama na terasi ili na balkonu. Rajčice se za balkon terasu sade od studenog do veljače. To je u slučaju kada se sadi iz sjemena. Kada se kupuju sadnice rajčice tada sadnja može biti i kasnije, u ožujku i travnju. Općenito kada su temperature čak i noćne iznad 12 stupnjeva.
Kategorija: Savjeti
Korisni savjeti za sadnju i uzgoj cvijeća…
Kako uzgajati JAGODE na balkonu ili na terasi?
Jagode su odlično voće s brojnim prednostima za zdravlje. Za mnoge ljubitelje jagoda domaće jagode su prvi izbor. Ako želite imati svoje jagode, a nemate vrt, moguće ih je uzgajati i na balkonu ili na terasi.
Mušice, bube i drugi insekti u teglama u sobnom cvijeću – kako ih se riješiti
Nije neuobičajeno vidjeti mušice ili neke buhe u sobnom svijeću, posebno ukoliko ste upotrijebili jeftiniju zemlju u kojoj ima nedozrelog komposta. Uglavnom su mušice bezopasne za cvijeće, ali ličinke mogu ipak oštetiti korijenje, pa je potrebno pronaći načina da se oslobodite tih štetnika. Obično se javljaju ako se koristi zemlja s nedozrelim kompostom ili ako koristite prirodna sredstva za gnojenje i dohranu cvijeća.
Umjetni božićni bor, rezano stablo ili živo božićno drvce u tegli – što je ekološki bolja opcija
Kada postavite pitanje što je ekološki najprihvatljivija opcija, prava dilema se vodi između živog drvca u tegli i rezanog stabla. Ali zapravo utjecaj na okoliš je otprilike jednak, budući da je stabla u tegli nemoguće održati živima dugi niz godina u stanu, pa će nakon malo vremena živo stablo iz tegle završiti na kompostu ukoliko ga u međuvremenu negdje ne presadite.
Kako da živo božićno drvce što duže preživi u tegli
Za presadnju odaberite teglu koja je bar 50 cm široka i duboka. Dobro bi bilo odabrati bijelu teglu, tegla tamnijih boja ne bi privlačila toplinu i da se zemlja u njima ne zagrije pretjerano. Na dno unutarnje tegle stavite spužvu, kako bi voda mogla istjecati, ali kako bi se sačuvalo vlažnosti jer se ne smije često zalijevati.
Radovi u jesen kod vanjskog cvijeća
U jesen svakako višegodišnje cvijeće morate zaštiti i skloniti s hladnoće…
Pojmovnik cvijeća
Anorgansko gnojivo – skupni naziv za gnojivo koje je proizvedeno kemijskim načinom…
Najbolje biljke za početnike
Ovo su biljke s kojima je najbolje započeti kolekciju. One su nešto otpornije i oko njih je potrebno manje brige…
Vizualno povećajte vrt
Predugačak vrt skratite tako da u prvi plan postavite ogradu koja je obojana u plavo, ili oblikujete cvjetnu gredicu sa cvjetovima plave boje…
Odabir cvijeća za cvjetnjak, balkon i terasu
Ukoliko sami oblikujete cvjetnjak najpogodnije su vam jednogodišnje biljke budući da one ne posjeduju samo kontinuitet nego i intenzitet cvatnje…
Smještaj sobnog cvijeća
Cvijeće koje brzo raste, ima dosta lišća i cvjetova treba mnogo svjetlosti. Ako primijetite…
Mali trikovi kod pripremanja posuda i namještaja za vrt
Kako bi glinene i keramičke vrtne posude i lonci svake godine izgledali kao novi, pamučnu krpu umočite u laneno ulje…
Osnovna pravila za suzbijanje štetnika
Dobra lokacija će svakako pripomoći tome da vam biljke budu svježe, zdrave te otporne na bolesti…
Prijevoz biljaka
Kada biljke prevozite obavezno ih zamotajte, ne samo zbog oštećenja nego jer se na taj način sačuva vlažnost komposta…
Tipovi gnojiva
Šelatirani mikronutrienti – Ovakve mješavine se vežu uz određene hranjive tvari biljaka i dostavljaju ih korijenu biljke…